חדשות ואירועים

אירועים

 
 
 
מרץ 24, 2021
מפגש פתיחת סמסטר אביב עם פרופ' עדה יונת, זוכת פרס נובל לכימיה לשנת 2009

הסטודנטים נפגשו עם פרופ' עדה יונת, ביוכימאית ישראלית המתמחה בקריסטלוגרפיה של חלבונים. מחקריה עוסקים במבנהו ובפעולתו של הריבוזום. יונת היא כלת פרס נובל לכימיה לשנת 2009, במשותף עם ונקטרמן רמאקרישנן ותומאס סטייץ, "על מחקריהם שתרמו להבנת המבנה והתפקיד של הריבוזום". במפגש סיפרה פרופ' ליונת לסטודנטים על מחקרה פורץ הדרך על מבנה הריבוזום ושיתפה בסיפורה האישי ועל האתגרים בדרך להצלחה

More Pictures
ינואר 7, 2021
מפגש עם ד"ר ענת עציון-פוקוס, בוגרת המחזור הראשון של לפידים ודוקטורנטית בתכנית לביולוגיה חישובית בפרינסטון

הסטודנטים נפגשו אונליין עם ד"ר ענת עציון פוקוס, בוגרת תכנית לפידים, ושמעו ממנה את סיפורה האישי "המסע שלי לפרינסטון" , במפגש ענת סיפרה על החלטתה להמשיך ללימודי דוקטורט בחו"ל ושיתפה בחוויותיה על תהליך הapplications לתוכניות דוקטורט אמריקאיות והחיים והלימודים באוניברסיטה אמריקאית. וכן סיפרה על מחקרה בתחום ביולוגיה חשיבות.

More Pictures
דצמבר 17, 2020
מפגש עם דיוויד סוקוליק, Managing Partner at OurCrowd Pandemic Innovation Fund

הסטודנטים נפגשו אונליין עם David Sokolic, Managing Partner at OurCrowd Pandemic Innovation Fund. המפגש עסק במימון המונים כשיטה למימון מיזמים. חברת OurCrowd, היא פלטפורמת מימון המונים להשקעות בסטארט אפים מבין המובילות בעולם המנוהלת על ידי היזם הסדרתי ג'ון מדבד. מאז 2013, השקיעה OurCrowd למעלה מ-220 מיליון דולר ב-93 חברות פורטפוליו.

דצמבר 3, 2020
מפגש עם ד"ר נעמה גבע זטורסקי, חוקרת ומרצה בפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון

הסטודנטים נפגשו אונליין עם ד"ר נעמה גבע־זטורסקי, אשר פיתחה בדיקה מהירה לגילוי קורונה באמצעות דגימת רוק, שאותה יכול כל אחד לערוך בבית, בקלות וביעילות. הערכה שהיא מפתחת תאפשר לכל אדם לבדוק אם נדבק בקורונה, וזאת בתהליך פשוט ומהיר ללא שימוש בחומרים מסוכנים. בשל פשטותה ומהירותה תתאים ערכת הבדיקה לשימוש ביתי ולאבחון מהיר במקומות עבודה.

More Pictures
נובמבר 10, 2020
מפגש עם ד"ר אדם דה-לה זרדה, בוגר הפקולטה ומייסד חברת Visby Medical

הסטודנטים נפגשו אונליין עם ד"ר אדם דה-לה זרדה, בוגר הפקולטה ומייסד חברת  Visby Medical . אדם, המכהן גם כפרופסור באוניברסיטת סטנפורד, זכה בשורה ארוכה של פרסים וציונים לשבח על עבודות המחקר והפיתוח שביצע. חברת וויסבי אותה הקים פיתחה מכשיר אישי מתכלה לבדיקת קורונה מהירה, אשר קיבל לאחרונה את אישור ה-FDA

More Pictures
אוקטובר 27, 2020
מפגש פתיחת שנה והכרות – סדנת בישול אונליין

הסטודנטים נפגשו למפגש פתיחת שנה והכרות והשתתפו בסדנת בישול אונליין בהנחיית צמד המתמודדים אושרי וירדן מהתכנית "המטבח המנצח" וטבחים במסעדות "מלכה" ו"הסלון" של אייל שני.

יוני 3, 2020
מפגש עם תום אבן, מומחה לעיצוב חווית משתמש

הסטודנטים נפגשו וירטואלית בזום להרצאה בנושא עיצוב לשינוי התנהגות עם תום אבן, מומחה לעיצוב חווית משתמש. קונספט ה"הֶינֵּד" (nudge) הוא תחום זוכה פרס נובל לכלכלה העוסק בפעולות קטנות עם אימפקט גדול. במפגש דיברנו על הכוחות הפסיכולוגיים הסמויים המעצבים את הבחירות שלנו, וסקרנו אוסף כלים ושיטות לעיצוב התנהגות, תוך חשיבה איך אפשר לשפר את העולם שסביבנו בעזרת עיצוב

ינואר 8, 2020
מפגש עם נציגי מכון טכניון–קורנל ע"ש ג'ייקובס

הסטודנטים נפגשו עם נציגי מכון טכניון–קורנל ע"ש ג'ייקובס. Fernando Gómez-Baquero המכהן כ- Director of Runway and Spin Out סיפר לסטודנטים על דרכו היזמית וכן מסר מידע על תכניות היזמות של קורנל, תכניות הRUNWAY וSPINOUT ותכנית התמחויות הקיץ.

More Pictures
ינואר 5, 2020
מפגש עם אלון חורב, מתכנת, אריכטקט, מנהל, יזם ושותף מייסד בחברת VAST Data
הסטודנטים נפגשו עם אלון חורב. מתכנת, אריכטקט, מנהל, יזם ושותף מייסד בחברת VAST Data. במפגש הם שוחחו על יזמות, איך הופכים רעיון לסטארט אפ ואיך לגייס כספים.  
More Pictures
דצמבר 24, 2019
מפגש לפידים באינטל חיפה
הסטודנטים ביקרו בחברת אינטל במת"ם ונפגשו גיורא יורב Post Si and RMA manager בצוות מוביליי אשר העביר להם הרצאה על האסטרטגיה של אינטל בתחום המכוניות האוטונומיות. בנוסף הם נפגשו עם אבי סלמון, מנהל חדשנות במרכזי הפיתוח אשר סיפר להם על חדשנות בתעשייה ועל איך להפוך את החשיבה החדשנית והיצירתית לטבע ארגוני.
More Pictures