אודותינו

חזון

 
 
 

הפקולטה למדעי המחשב בטכניון נמנית עם הטובות בעולם. המוניטין שרכשה לעצמה במשך השנים הביאו לכך שאנו זוכים ללמד את מיטב הסטודנטים למדעי המחשב ולהנדסת מחשבים, ולהקנות להם חינוך מדעי וטכנולוגי ברמה הגבוהה ביותר שמאפשר להם להשתלב במהירות ובהצלחה בתעשיית ההייטק בזירה המקומית והבינלאומית, ואף בעולם האקדמי

מרחב לימוד בפקולטה עבור סטודנטים בתוכנית לפידים

יחד עם זאת, עם השנים נוכחנו לדעת שגם בתוך קבוצת עילית זו של סטודנטים יימצאו אלה שהם בעלי תכונות אופי וכישורים יוצאי דופן. תוכנית לפידים ביקשה, מיום הקמתה, להתמקד באותם סטודנטים אשר ניחנו ביכולות יוצאות דופן של מנהיגות, יוזמה וכישורים בין-אישיים, נוסף ליכולות אקדמיות גבוהות במיוחד. בעבורם, ולטובת התעשייה שתקלוט אותם בעתיד, הוקמה התוכנית.

תוכנית לפידים שמה לה למטרה לאתר מתוך קבוצת העילית של תלמידי הפקולטה כעשרה סטודנטים בכל שנה, שיזכו להתמקדות, תגבור והעשרה בתחומי הניהול והיזמות, לצד לימודיהם במסלולי הלימוד שמציעה הפקולטה.
לנגד עינינו ראינו את חמשת הסטודנטים החלוצים, ואת הבאים אחריהם, פורצים דרכים חדשות במחקר ובתעשייה, משתלבים בחברות המובילות ומצעידים את תעשיית ההייטק אל עבר יעדים חדשים ועולמות שטרם נחקרו. אל החזון הזה הצטרפו מיטב חברות ההייטק, שהבינו כי בתרומתן למימוש התוכנית הן מזינות את הקרקע שעליה יצמחו גם מנהיגי העתיד שלהן.

וכך היה. בשנת 2008 יצא לדרכו המחזור הראשון של התוכנית. מאז ועד היום נבחרו בכל שנה בין חמישה לעשרה סטודנטים מתאימים, מתוך מטרה לגבש נבחרת ייחודית. עם השנים, ועם כל מחזור נוסף שמסיים את לימודיו, אנו רואים מול עינינו כיצד החזון הופך למציאות. חלק מבוגרי התוכנית המצטיינים ממשיך ללימודים מתקדמים אצלנו או במוסדות מובילים אחרים בארץ ובעולם. אחרים כבר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם הטכנולוגי ומשתלבים במהירות בעמדות מפתח בתעשיית ההייטק, וחלקם שוקדים על הקמת חברות סטרטאפ עצמאיות. כולם, ללא יוצא מן הכלל, שומרים על הקשר ביניהם ואף עמנו. הרי הכול התחיל כאן, בקבוצה הקטנה והאיכותית שהקמנו בפקולטה למדעי המחשב, בתוכנית לפידים.