אודותינו

תוכנית לפידים

 
 
 

מרחב לימוד בפקולטה עבור הסטודנטים בתוכנית לפידיםתוכנית לפידים הוקמה בשנת 2008 במטרה לחשוף את הבולטים שבסטודנטים אל תעשיית ההייטק באופן מרוכז, ולצייד אותם בידע ובניסיון שיזניקו אותם אל עבר נקודת הפתיחה הטובה ביותר בצאתם אל העולם החוץ-אקדמי. מתוך קבוצת העילית של הסטודנטים הלומדים בפקולטה למדעי המחשב בטכניון, מאתרת התוכנית בכל שנה חמישה סטודנטים מצטיינים בעלי תכונות מנהיגות וכישורים בין-אישיים גבוהים במיוחד, ומעניקה להם סביבת עבודה ולימוד מפרה ומאתגרת.

תוכנית לפידים מקיימת קשר הדוק עם התעשייה, והסטודנטים בתוכנית זוכים להצצה לעולם ההייטק כבר במהלך לימודיהם. פגישות עם יזמים מצליחים ואנשי מפתח מחברות ההייטק הגדולות, קשר מתמשך של הפריה הדדית עם בוגרי התוכנית משנים קודמות, וכן סדנאות קיץ בחברות התומכות, הן מעמודי התווך של התוכנית הקושרים את הסטודנטים לתעשייה ואת התעשייה אל הסטודנטים. בנוסף ללימודיהם במסלולי הלימוד שמציעה הפקולטה, לפי בחירתם, משתתפים הסטודנטים בקורסי העשרה המרחיבים את הכשרתם בתחומי הניהול והיזמות.

היתרונות האקדמיים והיזמיים שבהם זוכים משתתפי התוכנית מתאפשרים גם בזכות סביבת לימודים נדירה ותומכת. תוכנית לפידים מעניקה לנבחריה מעטפת למידה בונה ומאתגרת, הכוללת בין השאר משרד משותף לחברי התוכנית המאפשר קשר מפרה עם העמיתים והבוגרים, פטור מלא משכר לימוד וכן מלגת מחיה חודשית.